قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / دفتر آمار-امتحانات / آموزش دریافت و چاپ دفتر امتحانات + فایل word صفحات ابتدایی

آموزش دریافت و چاپ دفتر امتحانات + فایل word صفحات ابتدایی

برای گرفتن خروجی دفتر امتحانات از برنامه توصیفی ابتدا بررسی می‌کنیم که آخرین نگارش توصیفی نصب شده باشد، در غیر این صورت نسبت به دریافت آخرین نگارش اقدام می‌کنیم. همچنین تمام نمرات(نتایج ارزشیابی) هر سه نوبت(نوبت اول – نوبت دوم – تابستان) می‌بایست ثبت شده باشند. اگر پس از خردادماه دانش‌آموزی انتقالی گرفته باشد و بر اثر اصرار مدرسه مقصد به دادن کد انتقال یا انتقال با CD، دانش‌آموز به حالت انتقال رفته درآمده باشد، می‌بایست ابتدا دانش‌آموز فعال شود که در همین پست به آموزش تغییر وضعیت دانش‌آموز هم پرداخته‌ایم.

از منوی مدارک تحصیلی بر روی دفتر نتایج تحصیلی-تربیتی کیفی-توصیفی به تفکیک کلاس کلیک می‌کنیم.

کلاس مورد نظر را انتخاب می‌کنیم و بر روی دکمه تایید کلیک می‌کنیم.

لیست دانش‌آموزان کلاس مد نظر نمایش داده می‌شود. بر روی نام خانوادگی که در بالای ستون قرار دارد کلیک می‌کنیم تا لیست دانش‌آموزان بر آن اساس مرتب شوند(با هر بار کلیک بر روی نام خانوادگی اسامی به ترتیب الفبا از اول به آخر و برعکس مرتب می‌شوند که ما در اینجا نیاز داریم که از اول به آخر مرتب شوند) سپس بر روی علامت تیک که در تصویر مشخص شده کلیک می‌کنیم تا همه دانش‌آموزان انتخاب شوند. دقت کنید بعد از مرتب کردن لیست و کلیک بر روی تیک نباید تیک‌ها را دستکاری کنید. بر روی تایید کلیک می‌کنیم.

کارنامه‌ها به همان ترتیبی که قرار است چاپ شود نمایش داده می‌شود. برای مشاهده بقیه فرم‌ها با فلش‌های مشخص شده در بالای تصویر به صفحات بعد می‌رویم.

تک تک کارنامه‌ها را بررسی می‌کنیم که در قسمت نتیجه عبارت ناتمام درج نشده باشد.

اگر در قسمت نتیجه عبارت ناتمام درج شده بود علت را بررسی می‌کنیم. معمولا به علت مشکلات فنی برنامه عبارت ناتمام درج می‌شود که برای رفع آن به ترتیب زیر عمل می‌کنیم:

از منوی سازماندهی و ثبت نام بر روی تشکیل پرونده و مشخصات دانش‌آموزان کلیک می‌کنیم.

دانش‌آموز مورد نظر را جستجو و انتخاب و بر روی اصلاح کلیک می‌کنیم.

در سربرگ وضعیت تحصیلی بر روی دکمه تغییر وضعیت کلیک می‌کنیم.

وضعیت دانش‌آموز را به حالت فعال تغییر می‌دهیم.(اگر فعال بود به گزینه‌های تغییر می‌دهیم) و هر دو پنجره را تایید می‌کنیم. مجددا برگشته و وضعیت را به حالت درست تغییر می‌دهیم. اگر این مورد در مورد دانش‌آموز انتقال رفته پیش آمد، ازسربرگ قسمت نقل و انتقال اطلاعات دانش‌آموز را مجدد انتقال می‌دهیم که وضعیتش به حالت انتقال رفته تغییر کند.

اگر کارنامه‌ای عکس نداشت می‌بایست عکس آن دانش‌آموز را بارگذاری نماییم که در این پست(آموزش بارگذاری عکس دانش‌آموزان در نرم‌افزار توصیفی) به آموزش آن پرداخته‌ام.

پس از چاپ کارنامه‌ها از منوی مدارک تحصیلی بر روی گزارش انسداد دفتر نتایج ارزشیابی تحصیلی تربیتی کلیک می‌کنیم.

در گزارش انسداد آمار دانش‌آموزان به تفکیک وضعیت نمایش داده می‌شود.

در ستون جمع دانش‌آموز تعداد دانش‌آموزانی که در خردادماه و یا شهریورماه قبول/مردود شده‌اند نمایش داده شده است. در ستون جمع کل تعداد دانش‌آموزان قبول/مردود به علاوه دانش‌آموزانی که در طی سال منتقل شده‌اند یا ترک تحصیل کرده‌اند و یا فوت شده‌اند نمایش داده می‌شود. تمام اعداد ستون ناتمام می‌بایست صفر باشد.(z98.ir)

دریافت صفحات ابتدایی دفتر امتحانات در قالب Word

این آموزش به صورت اختصاصی در z98.ir تهیه شده است. کپی برداری از آن بدون ذکر منبع مجاز نیست.

2 دیدگاه

  1. سلام دفتر امتحانات سال 82-81 مفقود شده چه باید کرد؟؟لطفا راهنمایی بفرمایید چیکار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *